صعود به قله درفک ساخت PDF چاپ ارسال به دوست
نویسنده مدیریت سایت   
1389/11/23 ساعت 21:37:38

روز ۵شنبه    ۶/۸/۸۹ ساعت ۳۰/۳ میدان آزادی : همنوردان کم کم دور هم جمع می شوند تا در صعودی دیگر به قله ای زیبا از قله های سرزمین آریا ئیان ، به کمک و در کنار هم سرو د   ای ایران را در بالاترین نقطه قله سر دهند .آری این بار قله زیبای درفک مقصد همنوردان علمدار است .(افسوس که این بار دوستان و همنوردان فرهنگ بیجار همراهمان نبودند) درفک قله ای سر بر افراشته از میان جنگل انبوه ،کوهنوردان را بسوی خود می خواند تا چشم انداز زیبای دیگری از سرزمین کهن را به دوستداران طبیعت نمایان  کند.

 

ساعت ۸ شب است به رودبار ُشهری کهن با سیمای امروزی ُشهر باغهای زیتون میرسیم بامحبت مسئول محترم هیئت کوهنوردی رودبار ، درسالن تربیت بدنی مستقر می شویم . پس از اندکی استراحت ساعت هشت شب است ،به رودبار شهر ی کهن با سیمای امروزی ،و البته شهر زیتون رسیده ایم .با همکاری و در سا لن فوتسال ،بازی زیبا ولذت بخشی را تماشا و تشویق می کنیم .بعد از صرف شام برنامه فردا را تنظیم و برای خواب داخل کیسه خوابها می خزیم .

ساعت شش صبح است ، به شهر تو تکابن می رسیم ،مسیر را با راهنمایی یکی از اهالی سحر خیز ادامه و به روستای دشت ویل می رسیم . در کنار پمپ بنزین بر سر دو راهی مانده ایم و کسی هم نیست تا راهنمایی بخواهیم . منتظر می مانیم تا اینکه راننده ای از راه می رسد پس از احوالپرسی با خوشحالی متوجه می شویم که از اهالی همان روستایی است که مقصد ماست. (روستای چی چال)به دنبال راهنما حرکت می کنیم ، بعد از طی حدود یک کیلو متر ،تابلو راهنمای قله درفک از روستای امامزاده نور العرش دیده می شود با توضیح راهنما از سختی وگل آلود بودن آن آگاه ، و از مسیر روستای سیبن به طرف چی چال حرکت را ادامه می دهیم.به هر حال بعد از دو ساعت رانندگی از شهر رودبار ،به روستای چی چال می رسیم .روستایی ییلاقی در دامنه درفک ،با مردمانی صمیمی، مهربان و سخت کوش.

 

 

 

چادرهای رنگارنگ و مرتب کوهنوردانی که از روز قبل در آنجا مستقر بودند،در یک روز خوش پاییزی در فضای ییلاقی با چمنی مخملین ودر میان درختان کم ارتفاع کوهستانی با خود نمایی به تازه وارد ین خیر مقدم می گفتند .گروه ما نیز به آنها پیوسته و با سرعت صبحانه ای صرف می کنیم تا به موقع بطرف قله حرکت کنیم .ساعت نه ونیم صبح جمعه هفتم آبان جلودار ، حرکت به سوی قله را آغاز می کند از میان درختان جنگلی به راه خود ادامه می دهیم در میان راه مردمان مهربان در کنار کلبه های چوبی ،گله های گوسفند که پشم های سفید وبراقشان چشم نواز است،برگ های پاییزی ،درختان جنگلی ،جاده ای که از دامنه درفک عبور می کند و..... همه وهمه صحنه های زیبایی از وابستگی و پیوستگی انسان با طبیعت را ترسیم می کند.

 

می گویند جاده سازی یکی از نشا نه های توسعه است اما به نظر می رسد در این منطقه و در این ارتفاع ساختن جاده ماشین رو که تا نزدیکی قله ادامه دارد نوعی کج سلیقه گی با طبیعت باشد زیرا این کار علاوه بر تخریب طبیعت و محیط زیست ،آرامش دوست داران طبیعت وکوهنوردان بر هم می ریزد . واز زیبایی وعظمت قله می کاهد.

 

بعد از سه ساعت کوه پیمایی به قله می رسیم ،دور هم جمع میشویم وبا هم سرود ای ایران رابه باد قله می سپاریم تا در جای جای سرزمین کهن پخش کند.

دهانه غار یخی

پس از استراحت به طرف غار یخی که در ضلع جنوبی دها نه آتشفشانی واقع است ،سرازیر می شویم .بعد از نیم ساعت به دهانه غار میرسیم ،با عظمت است بدون وسایل غارنوردی ،وارد شدن بسیار خطرناک است.

 

 

 پس از بازدید به طرف کمپ بر گشته و بعد ار صرف ناهار و استراحت در ساعت چهار و نیم از مسیر چی چال –سیاه دشت بن –امامزاده نور العرش به پایین کوه برمی گردیم.

 

اعضاء گروه ،خانمها وآقایان :اوشانی – جواهری – ایرانی – بنکدار – اسکندری – آزادی – ایرانی – پوزش

آقایاری – سلیمی


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده anza در تاریخ 1389/11/25 ساعت 11:36:46
با سلام خدمت برادر هادی 
 
خیلی ممنون و متشکرم از راه اندازی سایت. می دونم که زحمت خیلی زیادی برای این کار کشیدید از شما و لیدر عزیز به نوبه خودم تشکر می کنم

نویسنده Anonymous در تاریخ 1389/11/25 ساعت 11:53:32

نویسنده سلیمی در تاریخ 1389/11/25 ساعت 12:12:26
سلام آقا هادی  
ضمن تشکر از زحمات شما جهت راه اندازی سایت ،به نمایندگی از طرف کلیه همنوردان حضور صمیمی و پر ثمر شما و آقا رضا را درجمع بی ریای علمدار تبریک می گویم .و امیدوارم با همین انرژی و صمیمیت در ارتقائ کیفی گروه کوشا باشید

نویسنده هادی در تاریخ 1389/11/25 ساعت 12:45:18
خواهش می کنم وظیفه است

نویسنده Anonymous در تاریخ 1389/11/30 ساعت 14:15:48

نویسنده پوزش در تاریخ 1389/12/12 ساعت 18:30:06
به نام خدا  
پوزش هستم می خواستم از زحماتی که برای راه اندازی سایت گروه علمدار متقبل شده اید تشکر کنم . سایت زیبا و جامعی است ولحظات خوشی را برای من ایجاد کرد امیدوارم بتوانم در این مسیر همگام خوبی برای شما باشم .

نویسنده Anonymous در تاریخ 1389/12/14 ساعت 07:30:49

نویسنده آیاز(ayazmount.ir) در تاریخ 1389/12/14 ساعت 07:31:22
سلام همنورد 
شما هم لینک شدید  
یاشا اوجالاردا

نویسنده سلیمی در تاریخ 1389/12/14 ساعت 12:18:56
همنورد آیاز 
به شما خوش آمد می گویم .خوش گلیب سیز

نویسنده اسکندری در تاریخ 1390/01/17 ساعت 12:40:10
باتشکر از حرکت خوب کروه علمدار علی الخصوص دوست عیزیزم آقای سلیمی منتظر برنامه های جامع گروه هستم

نویسنده salimi در تاریخ 1390/01/18 ساعت 17:39:13
جناب آقای اسکندری  
از پیام شما ممنونم امیدوارم از هم فکری وراهنمایی جناب عالی بیشتر بهره ببریم .

نویسنده محمد- در تاریخ 1390/07/26 ساعت 01:05:42
سلام 
آیا می شه از مسیر توتکابن رفت و از دیلمان - سیاهکل برگشت 
باتشکر
نام شما / ایمیل شما

آخرین بروز رسانی ( 1389/12/17 ساعت 13:54:43 )
هدف گروه

 این جمع دوستانه از علاقمندان طبیعت و کوهنوردان دوستدار ورزش و سلامت افراد تشکیل شده و از تاریخ 85/7/16 با تصویب اساسنامه توسط هیئت کوهنوردی استان تهران فعالیت رسمی خود را آغاز نمود .

هدف از تشکیل گروه ورزش وحفظ سلامت افراد عضو و همه کسانی که این گروه می تواند به آنها کمک کند می باشد .

دراین هدف همراه ما باشید

ساعت عقربه ایی

تقویم فارسی

 
شنبه
آذر
1394
07
 

پیوندها

هیئت کوهنوردی استان تهران
فدراسیون کوهنوردی
گروه کوهنوردی آزادکوه
کانون کوهنوردی فرهنگ سرای بهمن
گروه کوهنوردی کوهیاران پارس شیراز
گروه کوهنوردی توانا مشهد
گروه کوهنوردی آرین اصفهان
گروه کوهنوردی آوای کوهستان
گروه کوهنوردی آپادانا
انجمن کوهنوردان ایران
دیدبان کوهستان
صدای کوهستان
کوهنوردی مریوان
کوه جامه ها
گردش در طبیعت ایران
تر-ایران و گردشگری
گردشگری نیما
آزاد زن یوسف پور
باشگاه کوهنوردان آرش
شورانگیز
باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند
شعروخاطره
آناپورنا
ایاز
یشیل داغ کوه سبز
گالری کوچولوی من
گرمه نون
گروه همنورد
گروه کوهنوردی همت شمیران
باشگاه کوهنوردی اسپیلت
گروه کوهنوردی تهران
گروه کوهنوردی فولاد آذربایجان
گروه کوهنوردی قافلانتی میانه
عظیم قیچی ساز
چهارفصل ایران
گروه کوهنوردی فرهنگ شهرستان بیجار
فیس کوه
فروشگاه سلامت
فروشگاه ورزشی دونا
هواشناسی بین المللی
هواشناسی ایرانی
ایران کوهرو
وبلاگ نقشه جی پی اس ایران